Ghosting Printer چیست؟

چرا همیشه باید محصولات چاپگر خود را بازیافت کنید
ژوئن 2, 2020
علائم هشدار دهنده که ممکن است نیاز به چاپگر جدید داشته باشید
جولای 7, 2020

Ghosting Printer چیست؟

A colourful desk top calendar being printed on a large ink jet printer. Note to Inspector. Model release attached for calendar.

هنگامی که نوبت به چاپ اسناد حرفه ای در محیط کار می رسد ، یکی از ناامید کننده ترین موضوعاتی که می تواند رخ دهد به شکل شبح چاپگر است. این مشکلی است که در هنگام چاپ اسناد در چاپگرهای لیزری رخ می دهد ، اما تونر موجود در نسخه فیزیکی تولید شده از نظر ظاهری بسیار سبک تر است و جزئیات کمتری نسبت به پرونده دیجیتال دارد.

در حالی که چاپگرهایی که نشانه های شبح سازی را نشان می دهند معمولاً ماشینهای قدیمی تر هستند ، چاپگرهای جدید نیز قادر به نشان دادن همین مشکل هستند.

در این مقاله ، ما دقیقاً به اشتراک گذاشته ایم که چگونه می توانید یک چاپگر شبح را تشخیص داده و چگونه آن را ترمیم کنید:

چرا شبح پرینتر اتفاق می افتد؟
چاپ شبح یک دلیل شایع برای مردم است که اعتقاد دارند ماشینشان خراب است ، اما دریافت چاپ ارواح همیشه دلیلی برای نگرانی نیست. این امر به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و اغلب با تعویض قطعات ساده دستگاه قابل تعمیر است.

چاپ های شبح هنگامی اتفاق می افتد که درام یا واحد فیوزر موجود در چاپگر شما معیوب شود. از آنجا که یک عیب با این عنصر ذرات تونر را به دمای کافی بالا نمی بخشد ، علامت هایی که روی کاغذ ساخته می شوند از نظر رنگی بسیار سبک تر هستند و نسبت به اسناد معمولی پژمرده تر ظاهر می شوند.

پیدا کردن یک چاپ ارواح
از آنجا که کیفیت اسناد چاپ شده شما به تدریج می تواند با گذشت زمان بدتر شود ، ممکن است مشاهده علائم شبح سخت باشد.

با این وجود ، می توانید با مراجعه به کتابچه راهنمای چاپگر خود ، چاپگر خود را مطابق استاندارد نکنید. بسیاری از این اسناد حاوی یک خط کش تشخیصی هستند که می توانید از آنها برای مقایسه موارد چاپ شده خود با مشخصات دستگاه استفاده کنید.

نحوه رفع شبح چاپگر
در حالی که چاپگری که علائم شبح سازی را نشان می دهد می تواند ناامید کننده باشد ، تکنیک های معدودی وجود دارد که می توانید از آنها برای جلوگیری و تعمیر چاپگر شبح استفاده کنید.

ذخیره و تمیز کردن
شرایطی که چاپگر خود را ذخیره می کنید می تواند تاثیری در کیفیت قطعات موجود در آن داشته باشد. به طور کلی ، شما باید دستگاه را در یک اتاق خشک نگه دارید. این امر به این دلیل است که رطوبت می تواند در پودر تونر تأثیر بگذارد و باعث جمع شدن آن شود ، که این امر احتمال ایجاد شبح پرینتر را دارد.

همچنین باید از چاپگر خود به طور مرتب تمیز کنید تا از احتمال کار نکردن چاپگر جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که گرد و غبار اضافی در اطراف دستگاه از بین رفته است و اگر دستگاه گزینه اجرای چرخه تمیز کردن را ارائه می دهد ، این کار را هر چند وقت یکبار انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که پودر اضافی تونر به واحد درام نمی چسبد.

نوع کاغذ
مقاله ای که از چاپگر لیزری در مشاغل خود استفاده می کنید نیز می تواند دلیل شبح شدن باشد.

بررسی کنید که از چاپگر متناسب با نوع چاپگر لیزری استفاده می کنید و اگر از کاغذ ضخیم تر استفاده می کنید ، تنظیمات را روی دستگاه خود تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که کیفیت سند شما تأثیر منفی نخواهد گذاشت.

واحد طبل
واحد طبل منطقه دیگری است که می تواند در شبح چاپگر تأثیر بگذارد و جزء پرینتر است که ذرات تونر را به صفحات منتقل می کند.

در مرحله اول با مراجعه به کتابچه راهنمای تولید کنندگان ، واحد درام چاپگر خود را پیدا کنید. اگر شک دارید که واحد به پایان عمر قابل استفاده خود رسیده است ، برای رفع مشکل ، جایگزین آن شوید. اما اگر واحد طبل نسبتاً جدید باشد و درون کارتریج تونر ساخته شده باشد ، ممکن است خود تونر نیاز به تعمیر حرفه ای داشته باشد.

واحد فیوزر
از آنجا که متداول ترین دلیل برای چاپ دستگاه چاپگر مسئله ای در مورد کنترل دمای واحد فیوزر است ، ممکن است بخواهید این عنصر را هنگام تلاش برای ترمیم آن در نظر بگیرید.

بسته به تنظیمات چاپگر خود ، ممکن است با مراجعه به کتابچه راهنمای تولید کنندگان ، دمای واحد بدنه خود را تغییر دهید. اگر این امکان پذیر نیست ، ممکن است لازم باشد که این پرینتر به صورت حرفه ای تعمیر شود و واحد فیوزر را با دستگاه جدید تعویض کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، از چاپگری که نشانه های چاپ اسناد شبح را نشان می دهد ، می توانید با مراقبت از دستگاه خود و ذخیره سازی موثر آن ، از آن جلوگیری کنید.

اگر دوست دارید کمک بیشتری با دستگاه خود انجام دهید ، دوست داریم کمک کنیم. امروز با کارشناسان چاپ ما در تماس باشید و به ما کمک کنید تا بهترین راه حل چاپ را برای تجارت خود بیابید