پرینترهای رنگی

راهنمای خرید کاغذ مناسب
مارس 16, 2020
خرید پرینتر چند کاره
مارس 16, 2020

پرینترهای رنگی

پرینتر رنگی
در میان تنوع و گستردگی پرینترهای موجود در بازار , انتخاب و خرید یک پرینتر متناسب با نیاز شما کار ساده ایی نیست و نیاز به تحقیق و مطالعه دقیقی دارد تا بتوانید خریدی راضی کننده داشته باشید , تا هم نیاز هم اکنون شما برآورده شود و هم در آینده با تغییر و یا افزایش حجم کاری نیاز به خرید پرینتر جدید نداشته باشید . پرینتر سیاه و سفید یا تک رنگ , پرینتر رنگی , پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان نمونه ایی از پرینترهای موجود در بازار ماشین های اداری هستند که با قیمت ها و امکانات متفاوت و متعدد به خریداران عرضه میشود .

پرینترهای رنگی در دو نوع لیزری و جوهرافشان در بازار موجود هستند و باز هم بسته به نوع نیاز شما میتوانید یکی از آن ها را انتخاب کنید:

پرینتر رنگی لیزری
پرینتر های رنگی لیزری علاوه بر قابلیت های پرینترهای لیزری سیاه و سفید قادر هستند که متون و تصاویر را به صورت رنگی نیز چاپ کنند . سرعت چاپ بالایی دارند , وضوح و کیفیت چاپ متون در آن ها بیشتر است , توان کار ماهانه بالاتری را دارند و برای چاپ اسناد و متون در حجم بالا مناسب هستند , اما از معایب پرینترهای رنگی لیزری نیز میتوان به این موارد اشاره کرد : برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی خیلی مناسب نیستند , قیمت خرید اولیه بالاتری را دارند هر چند که تهیه تونر آن ها هزینه کمتری را دارد , از انواع مختلف کاغذ برای چاپ به خوبی پشتیبانی نمیکند .

پرینتر رنگی جوهرافشان
پرینتر های رنگی جوهرافشان به نسبت حجم و ابعاد کوچکتری دارند و فضای کم تری را اشغال میکنند , برای چاپ تصاویر و اشکال گرافیکی گزینه های مناسب تری هستند , قیمت خرید اولیه آن ها کم تر است هر چند که تهیه کارتریج آن ها و لوازم جانبی گران تری دارند , با انواع ابعاد کاغذ سازگار هستند , اما از معایب پرینترهای جوهرافشان نیز میتوان به این موارد اشاره کرد : تهیه جوهر آن ها هزینه بر است , در مقایسه با پرینترهای لیزری سرعت کم تری دارند , توان کاری ماهانه پایین تری دارند .

در استفاده از پرینترهای جوهرافشان رنگی ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که توجه نکردن به آن ها ممکن است عمر دستگاه را کوتاه کند , خوشبختانه این مشکلات با علائمی همراست که میتوان آن ها را دید و زود به مشکل پیش آمده پی برد . از جمله این مشکلات میتوان به این موارد اشاره کرد : پیدا شدن خطوط اضافی هنگام چاپ عکس ها , کیفیت بد چاپ تصاویر , کشیده شدن حروف و نداشتن ظرافت در چاپ اشکال و تصاویر , بالا رفتن حجم جوهر مصرفی پرینتر و . . . همه این موارد و بسیاری دیگر ممکن است به دلایل مختلفی از جمله کثیف بودن سوزن های چاپ هد پرینتر و یا استفاده کم از دستگاه روی دهد که تشخیص به موقع این ایرادات و رفع آن ها کمک شایانی در جهت حفظ دستگاه پرینتر جوهر افشان رنگی شما میکند.