عملکرد پرینترهای لیزری

رول کاغذ حرارتی
مارس 14, 2020
جالب است بدانید
مارس 15, 2020

عملکرد پرینترهای لیزری

پس از انتخاب و خرید پرینتر مورد نظر خود که میتواند لیزری و یا جوهر افشان باشد , طریقه راه اندازی و نصب پرینتر و استفاده از آن مستلزم رعایت تکاتی است که باعث بهینه شدن فرایند پرینت و هم چنین افزایش طول عمر دستگاه پرینتر خریداری شده میشود . تکنولوژی چاپ در پرینترها متفاوت میباشد , در یک پرینتر لیزری همان گونه گه از نامش پیداست برای چاپ اسناد و مدارک از تکنولوژی لیزر استفاده میکند که این تکنولوژی دارای معایب و مزایایی میباشد . از برتری های پرینترهای لیزری میتوان به سرعت چاپ بالای آن ها اشاره کرد که این مزیت میتواند مورد توجه مشاغلی باشد که قصد چاپ حجم بالایی از اسناد را در طی روز دارند . نمونه ایی از این پرینترهای لیزری موجود در بازار پرینتر لیزری اچ پی مدل P2055 است که با استقبال خوبی از طرف خریداران خود قرار گرفته است .

مشکلات رایج پرینترهای لیزری
در زیر به برخی از مشکلاتی که رایج بوده و در اکثر پرینتر های لیزری ممکن است اتفاق بیفتد اشاره میکنیم , اما قبل از توضیحی ذکر این نکته را لازم میدانیم که در صورت انتخاب درست و دقیق پرینتر و هم چنین رعایت نکات مربوط به نصب و استفاده صحیح از آن میتوان از این مشکلات خلاصی یافت .

عدم گرفتن پرینت توسط پرینتر
چک کردن کابل پاور ( هم روی پرینتر، هم در دوشاخه پریز ) , چنانچه به پرینتر کابل دیتا وصل کرده اید اتصال صحیح آن را چک کنید (هم روی پرینتر، هم روی سیستم لپ تاپ و یا کامپیوتر ) , حتما از نصب بودن درایور مربوط به پرینتر بر روی سیستم مورد استفاده مطمئن شوید و برای چاپ نیز از همان پرینتر استفاده کنید , چنانچه قصد پرینت گرفتن از صفحات داخل وورد و یا اکسل را دارید حتما دقت داشته باشید که در حالت انتخاب قرار داشته باشند و سپس اقدام به چاپ آن ها کنید , در نهایت چنانچه بعد از ریست کردن تنظیمات پرینتر توسط دکمه های کنترلی تعبیه شده بر روی آن ایراد برطرف نشد , رفع ایراد را به تعمیرکاران و یا نمایندگی های مجاز تعمیر پرینتر بسپارید .

گیر کردن کاغذ
گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر هم قبل از دستور چاپ هم در حین عمل چاپ و هم بعد از عملیات پرینت میتواند مربوط به چرخ دنده های کشنده کاغذ به درون پرینتر باشد یا اینکه سنسورها و یا بخش هیتر پرینتر باشد .

پرینت خراب گرفتن

چنانچه هنگام خروجی سند پرینت گرفته شده , مشاهده کردید که چاپ به صورت زمینه سیاه (جاهایی از صفحه کاغذ که باید سفید باشند ولی سیاه شده اند بعد از چاپ) و یا چاپ به صورت نامنظم و با رنگ کم یا زیاد گرفته شده است , این مشکل به احتمال خیلی زیاد مربوط به کارتریج و یا درام پرینتر میباشد , البته کثیف بودن پرینتر نیز دور از ذهن نمیباشد . گرفتن پرینت به صورت نامنظم , بدین معنی که بعضی از کلمات پررنگ تر از سایر کلمات چاپ شده اند هم میتواند مربوط به کارتریج و تونر مصرفی پرینتر باشد .