چاپگر لیزر چگونه کار می کند؟

راهنمای تولید کنندگان چاپگر
می 17, 2020
چاپ دوبلکس چیست؟
می 17, 2020

چاپگر لیزر چگونه کار می کند؟

درصد قابل توجهی از مکانهای کاری در طیف وسیعی از صنایع هر روز از چاپگرها استفاده می کنند ، و چاپگرهای محل کار تمایل دارند که بیشتر چاپگرهای لیزری باشند تا جوهر افشان.

اینکه چاپگر لیزر در واقع چگونه کار می کند برای اکثر مردم یک راز است ، بنابراین ، ما در اینجا هستیم تا دقیقاً توضیح دهیم که چگونه اسناد با استفاده از چاپگر لیزری از صفحه به صفحه دیگر می روند.

چگونه یک چاپگر لیزری کار می کند
آنها با استفاده از سیم گرم شده برای بارگذاری درام مثبت کار می کنند ، که توسط لیزر منتقل می شود و در مناطقی که برخورد می کند بار را برعکس می کند. مناطق با بار منفی درام نشان دهنده تصویر یا متنی است که قرار است چاپ شود.

یک غلتک تونر از طبل عبور داده می شود ، و ذرات تونر به مناطق با بار منفی می چسبند. سپس یک ورق کاغذ در زیر طبل روکش شده با تونر تغذیه می شود و تونر روی سطح آن منتقل می شود و یک نسخه چاپگر از یک سند یا تصویر دیجیتالی ایجاد می کند.

با چاپ اولین چاپگرهای لیزری در سال 1976 ، چاپ لیزر خود را به عنوان یک راه حل قابل اعتماد و مؤثر اثبات کرده است.

پرینترهای لیزری با استفاده از فناوری پرتو لیزر به منظور تهیه خروجی های با دقت بالا ، انتخاب مناسبی برای دفاتر و اماکن شلوغ هستند.

مرحله به مرحله: روند چاپ لیزر
فرآیند چاپ لیزر اساساً با فرایند چاپ جوهر افشان تفاوت دارد ، که از جریانهای دقیق جوهر برای چاپ روی کاغذ استفاده می کند.

فرآیند چاپ لیزر شامل 9 مرحله اصلی است.

– داده های مورد نیاز برای چاپ از رایانه به چاپگر لیزری منتقل می شود. این معمولاً از طریق کابل اترنت یا بی سیم است اگر چاپگر از قابلیت های بی سیم برخوردار باشد.
 

– سپس چاپگر باید از طریق گرم کردن سیم تاج به دمای لازم برسد. این سیم پس از گرم شدن ، یک بار الکتریکی ساکن را به واحد درام منتقل می کند.
 

– واحد طبل ، اکنون با بار مثبت ، آماده دریافت پرتو لیزر و شروع فرآیند انتقال داده به طور مستقیم روی درام است.
 

– پس از فعال شدن لیزر ، پرتوی دستگاه آینه متحرک را منعکس می کند که پرتو را مستقیماً روی واحد درام هدایت می کند.
 

– در مناطقی که تیر به طبل برخورد می کند ، بار از منفی به مثبت تغییر می یابد. مناطق با بار منفی اکنون نمایانگر محل هایی هستند که ذرات تونر به طبل می چسبند و مستقیماً روی کاغذ منتقل می شوند.
 

– اکنون غلتک جوهر شروع به پوشاندن طبل با تونر می کند. تونر از ذرات جوهر میکروسکوپی تشکیل شده است که اکنون با بار مثبت ، به نواحی با بار منفی روی واحد درام می چسبند.
 

– اکنون یک صفحه کاغذ با بار مثبت نزدیک به طبل منتقل می شود و ذرات تونر با بار منفی را به صفحه جذب می کند.
 

– کاغذ ، اکنون حاوی محتوای جوهر شده است ، به واحد فیوزر منتقل می شود که غلطک ها ذرات تونر را به کاغذ فیوز می کنند.
 

– سپس صفحه به طرف دیگر دستگاه کپی منتقل می شود ، و اکنون شما یک چاپ موفق دارید!
 

اجزای پرینتر لیزری
چاپگر لیزری مدرن از 8 مؤلفه اصلی تشکیل شده است که هر کدام در تولید کیفیت چاپ عالی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند ، ضروری هستند. آناتومی چاپگر شامل موارد زیر است:

منبع تغذیه
برای شارژ درام نیاز به ولتاژ بالا ، منبع تغذیه برای تبدیل جریان AC به ولتاژهای بالاتر مورد نیاز برای فرآیند انتقال کار می کند.

طبل حساس
نقش واحد درام جذب ذرات تونر با بار مثبت بر روی سطح آن است. برای دستیابی به این هدف ، چاپگرهای لیزری معمولاً از سیم تاج استفاده می کنند که دارای ولتاژ بالایی است. هنگامی که طبل به اندازه کافی شارژ شود ، پرتوی لیزر از طریق آینه هایی که دقیقاً تصاویر را روی سطح درام اسکن می کنند ، بر روی سطح درام هدایت می شود.

کارتریج تونر
پرینترهای لیزری از ذرات جوهر میکروسکوپی به شکل پودری استفاده می کنند که به عنوان تونر شناخته می شود. پس از گرم کردن واحد فیوزر ، تونر ذوب می شود و اجازه می دهد تا تحت فشار فیبرهای کاغذ ذوب شود.

مانند کارتریج های جوهر افشان ، تونر بیشتر در رنگ های CMYK استفاده می شود. با ترکیب این رنگ ها می توان هر پالت رنگی را بازآفرینی کرد.

سیم های کرونا
سیم تاج اولیه مسئول شارژ مثبت واحد درام است تا واحد درام بتواند ذرات تونر را بر روی سطح آن بکشاند.

سیم کورنا منتقل شده است به منظور بار منفی کاغذ و کشیدن ذرات تونر از سطح طبل بر روی ورق ، یک بار منفی داده می شود.

به منظور ایجاد شارژ کافی ، هر دو سیم نیاز به ولتاژ بالایی دارند ، این منبع تغذیه با ولتاژ بالا تأمین می شود.

واحد فیوزر
واحد فیوزر شامل دو غلتک گرم شده است که برای جوش دادن ذرات تونر بر روی کاغذ از فیزیکی استفاده می شود.

با استفاده از گرما و فشار زیاد ، ذرات تونر پودر ذوب شده و با پارچه کاغذ پیوند محکم ایجاد می کنند.

با توجه به سرعتی که واحد فیوزر در آن کار می کند ، این ورق تا آنجا که ممکن است با کاغذ تماس کمتری داشته و از خطر آتش سوزی جلوگیری می کند.

بطری تونر زباله
بطری تونر زباله برای جمع آوری تونر اضافی از درام نور قابل استفاده که در طی مراحل چاپ استفاده نمی شود ، استفاده می شود. تونر اضافی در یک مخزن ذخیره می شود و پس از پر کردن ، بطری تونر زباله باید تعویض شود.

مزایای چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری در مقایسه با فناوری جوهر افشان دارای چندین مزیت هستند.

سرعت
بارزترین مزیت لیزر در مقابل جوهر افشان سرعت است. پرینترهای لیزری با داشتن صفحه اول و صفحات در هر دقیقه سرعت بالاتر ، حاشیه روشنی نسبت به همتایان جوهر افشان دارند.

این سرعت بالاتر باعث می شود تا پرینترهای لیزری گزینه ای مناسب برای محیط اداری باشند. چاپگرهای لیزری متناسب با حجم بالا ، پر سرعت ، به طور طبیعی خود را در مکانهای شلوغ کار قرار می دهند.

هزینههای جاری
اگرچه به هزینه اولیه بیشتری نیاز دارید ، بازده تونر به مراتب بالاتر و قابل استفاده اقتصادی از کارتریجهای جوهر است.

طراحی شده برای حجم زیاد ، کارتریج های تونر در مقایسه با کارتریج های جوهر ارزان تر انتخاب می کنند.

با وجود ظرفیت های فوق العاده بالا در بسیاری از موارد ، کارتریج های تونر هزاران صفحه چاپ بدون وقفه را امکان پذیر می سازند.

قابلیت اطمینان
چاپگرهای لیزری برای چاپ با حجم بالا ، پر سرعت طراحی شده اند و نیاز به طراحی با قابلیت اطمینان دارند.

آزمایش دقیق تر و مواد محکم تر به معنای کمبود زمان کمتر و افزایش کلی در قابلیت اطمینان باعث می شود که آنها برای مکانهای شلوغ مناسب باشند.

کیفیت
پرینترهای لیزری با خاصیت میکروسکوپی تونر ، دقت بسیار بالاتری نسبت به قطرات جوهر مورد استفاده در چاپ جوهر افشان دارند. این سطح از دقت بالاتر با افزایش وضوح و جزئیات دقیق به سطوح بالاتر کیفیت تبدیل می شود.